Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 2854

Skutki epidemii COVID-19 odczuwa nie tylko gospodarka i administracja, ale też organizacje pozarządowe, które nie mogą prowadzić swojej statutowej działalności w tradycyjny sposób. Pomimo tych trudności nie kapitulujemy i nie poddajemy się.

Zarząd OSKZP dostosowując działania Stowarzyszenia do zmienionej rzeczywistości i wychodząc naprzeciw potrzebom członków OSKZP, postanowił zorganizować cykl spotkań online.

Dzięki tej inicjatywie członkowie Stowarzyszenia uzyskali możliwość kontaktów koleżeńskich tak ważnych w działalności naszej organizacji, ale także możliwość prowadzenia dyskusji, uzupełniania i pogłębiania wiedzy w obliczu dokonywanych na bieżąco, w związku z przeciwdziałaniem skutkom epidemii i kolejnych czekających nas w 2021 r. zmian w systemie zamówień publicznych.

Cykl spotkań zainaugurował w dniu 24.04.2020 r. wykład Magdaleny Michałowskiej, na temat „Komunikacja elektroniczna w nowej ustawie Pzp”. Po wykładzie członkowie Stowarzyszenia mogli uczestniczyć w sesji pytań i odpowiedzi w formule Q@A online. Moderatorem sesji pytań był Piotr Pieprzyca. Program do spotkań online zapewnił Maciej Tomaka, za co serdecznie dziękujemy.

Udział w spotkaniach oraz praca wykładowców, moderatora i udostępnienie programu do spotkań online były i będą nieodpłatne. Wszystkie zaangażowane w tę inicjatywę osoby są członkami Stowarzyszenia.

Kolejne spotkania planujemy zorganizować w następujących terminach:

29.04.2020 r. wykład Maciej Tomaka

  1. Potrzeba ustalenia stanu faktycznego w kwestii podpisu elektronicznego (zanim zaczniemy stosować Pzp - najpierw ustalmy jaką dokładnie sytuację mamy z podpisem). Przykład: żółte stany walidacji, dokładna przyczyna błędnej walidacji, kwalifikowana usługa walidacji.
  2. Proces sprawdzania podpisów elektronicznych przed wysyłką - checklista.
  3. Należyta staranność doradcy w zakresie weryfikacji poprawności składania podpisu elektronicznego.

04.05.2020 r. wykład Jerzy Wysocki

  1. Zamówienia publiczne do 130 000 zł w nowym Pzp.
  2. Prawo opcji w nowym Pzp.

08.05.2020 r. wykładowcy Józef Kunicki i Piotr Pieprzyca

Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości mniejszej niż progi unijne w nowym Pzp.

11.05.2020 r. wykłady dr Andrzela Gawrońska-Baran

Podstawy odrzucenia ofert w nowym Pzp.

18.05.2020 r. wykład Ewa Wiktorowska

Analiza potrzeb i wymagań w nowym Pzp.

27.05.2020 r. wykład Agnieszka Szulakowska

Termin związania ofertą w nowym Pzp.

 

Dziękujemy Wszystkim za tak liczny i aktywny udział w pierwszym spotkaniu oraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych.

Dziękujemy jednak przede wszystkim członkom Stowarzyszenia, którzy włączyli się w organizację spotkań i zapraszamy kolejnych w celu ich kontynuacji. Zgłoszenia jak zwykle prosimy przesyłać na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z pozdrowieniami,

 

Zarząd OSKZP

 

Ewa Wiktorowska

 

Dorota Grochalska

 

Agnieszka Olszewska

 

Agnieszka Szulakowska

 

Iwona Ziarniak

 

Piotr Pieprzyca